Lizbona i jej skarby: Alfama i jej atrakcje

Piękna i wspaniała Alfama to jedna z najbardziej oryginalnych dzielnic, jakimi może się pochwalić Lizbona. W czasie wycieczki po stolicy Portugalii, każdy turysta powinien zajrzeć na jej teren. Dlaczego Alfama jest tak ważna? Jakie atrakcje czekają na jej terenie?

Arabska Alfama to dzielnica, która intryguje swą historią, wiekiem oraz ciekawą zabudową. To najstarsza, a zarazem najbardziej oryginalna część Lizbony, którą z pewnością warto poznać dokładniej. Wiadomo, że już w okresie fenickim rozwijało się tu osadnictwo, z kolei w czasach Maurów tutejszy zamek stanowił najważniejszy obiekt na terenie ówczesnej Lizbony. Dziś dzielnica ta jest przede wszystkim wielką atrakcją turystyczną, a wycieczki przybywają tu nie tylko z powodu potężnego zamku. Czeka tu na nich również wspaniały teatr rzymski – jedna z najciekawszych pamiątek starożytnych, jaką może się pochwalić Lizbona. Zachwyca tu również piękna katedra Se, będąca jednym z najważniejszych zabytków sakralnych na terenie miasta. Piękne place oraz niewielkie muzea, skupione głównie na promocji lizbońskiej sztuki, są tu kolejnymi atrakcjami dla turystów. I im warto poświecić nieco więcej uwagi, gdyż ich specyficzny urok wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających.

Lizbona może się pochwalić licznymi atrakcjami, które przyciągają na jej teren turystów z całego świata. To wyjątkowe miasto, a wycieczki po jego terenie każdemu mogą sprawić wiele radości. Dla miłośników historii oraz dla tych, którzy stawiają na wyjątkowy klimat, Alfama bez wątpienia okaże się dzielnicą wyjątkową.