Barcelona i jej atrakcje

Barcelona, stolica Katalonii, należy do najważniejszych hiszpańskich miast. Katalonia ma swą specyfikę, zaś życie płynie tu nieco innym rytmem niż w pozostałych częściach Hiszpanii. Tu żyje się spokojniej. Katalonia posiada również swój folklor oraz język.
Barcelona wyróżnia się swą architekturą, w której najbardziej charakterystycznym stylem stał się modernizm. To właśnie budowle wznoszone w tym stylu od końca XIX stulecia cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów.
Główną ulicą Barcelony jest La Rumbla. Warto się nią przespacerować, gdyż dzięki temu można wczuć się w klimat tego miasta. Innym miejscem, które warto odwiedzić, jest kryta hala targowa z XIX wieku, na której można kupić owoce, warzywa oraz owoce morza. Warto odwiedzić również Muzeum Historii Miasta oraz Muzeum Picassa. Jedną z nowszych atrakcji Barcelony jest tutejsze akwarium, będące obecnie największym tego typu obiektem w Europie.
Z zabytków sakralnych na uwagę zasługuje wzniesiona w XIII wieku katedra, którą w XIX stuleciu ozdobiono nową fasadą. Na uwagę zasługuje również gotycki kościół Santa Maria del Mar. Symbolem Barcelony jest jednak nieco surrealistyczna i nigdy nie dokończona katedra Sagrada Familia. Budowa, rozpoczęta w 1882 roku, trwa praktycznie do dnia dzisiejszego.