Ciekawe miejsca w Berlinie

Zwiedzając Belin nie można nie zobaczyć niektórych miejsc. Miejsca te są wyjątkowe pod każdym względem. Cała okolica jest piękna, ale one mają w sobie coś niepowtarzalnego. Europa ma kilka wielkich stolic – Berlin jest jedną z nich. Historia Berlina to wieki bycia stolicą Cesarstwa Niemieckiego. Mur Berliński w trakcie podziału na dwie części Niemiec: wschodnią i zachodnią, został zburzony podczas drugiej wojny światowej.
Historia Berlina jest rozstawiona po całym mieście, gdzie zabytki przeplatają się z nowo powstałymi budowlami. Niemcy dbają o swoje zabytki, wobec tego podróżnik nie musi się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas zwiedzania. Turysta może liczyć na liczne imprezy w trakcie zwiedzania, które odbywają się w centrum kultury Berlina. Na placach odbywają się nie tylko manifestacje kultur ale również ich nietypowa i niepowtarzalna muzyka, nie tylko rozrywkowa ale też poważna. Berlin to miejsce wielonarodowe, nie da się w nim odczuć obcości, bo wszyscy są tam inni i nie jest nowością żadne odstępstwo od normy.
Bazy noclegowe i połączenia komunikacyjne w Berlinie to kolejna mocna strona infrastruktury gospodarki Niemiec. Ułatwia to zwiedzanie Berlina.
Do najważniejszych zabytków Berlina zalicza się:
– Wybudowaną w osiemnastym wieku Bramę Brandenburską, gdzie zobaczyć można boginię Wiktorię.
– Zburzony Mur Berliński niegdyś dzielący Niemcy na wschodnią część i część zachodnią.
– Siedzibę Parlamentu Niemiec oraz Zgromadzenia Narodowego ze szklaną kopułą, wybudowaną w dziewiętnastym wieku, w stylu neorenesansowym – Budestag (Reichstag).
– Szczególnie interesującym miejscem jest kompleks pięciu muzeów, nazywany Wyspą Muzeów, którego nie sposób ominąć podczas wyprawy do Berlina.
Wybierając się do Berlina warto kupić przewodnik po mieście żeby zwiedzić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.